Grippity – první průhledný tablet s oboustranným ovládáním

1

Grippity-the-worlds-first-transparent-tablet-seeks-funding-at-Kickstarter

Kickstarter otevírá dveře dalšímu zajímavému projektu. Tentokrát půjde tablet Grippity, který již na první pohled zaujme nejednoho z nás. Tablet je totiž průhledný a přední i žádný strany nabídne dotykové displeje.

Za vývojem tohoto tabletu stojí Jacob Eichbaum z izraelského Tel Avivu. Jeho přáním je získat 199 000 dolarů pro tento projekt, aby mohlo dojít k realizaci prvního transparentního tabletu na světě.

Specifikace tabletu však zatím nijak horlivé hráče neoslní. 7 palcové LCD s rozlišením 480 x 800 ppi asi nenadchne příliš mnoho potenciálních zákazníků. Stejné skepse zůstane asi i nadále, protože srdcem tabletu bude procesor s architekturou Cortex-A8 a 512 MB RAM. Data si poté můžeme uložit na 4 GB ROM + micro SD karty. Operační systém však bude Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean.

Ačkoliv specifikacemi tablet rozhodně neoslní, zařízení díky transparentnosti a dotykovému displeji s obou stran nabídne například lehčí psaní, kdy využijeme více prstů nebo při hraní her si prsty nebudeme zakrývat část obrazovky.

Nápad rozhodně dobrý, avšak je potřeba vylepšit specifikace tabletu, aby měl šanci na trhu tabletů. Je pravděpodobné, že jde zatím však jen o testovací zařízení a konečná verze bude vylepšena.

http://www.youtube.com/watch?v=T3KcQ-KAVjg

Zdroj: KS

1 komentář

  1. Nemělo kdysi SE telefon s průhledným displayem? Nechápu, že tohle stále někoho láká…u tabletu/telefonu mi to prostě nedává smysl…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here