Gorilla Glass míří na pole automobilek!

0

gorilla

Poškrabané displeje plné prasklin a rýh se dají označit u našich smartphonu jako minulost, to díky speciálním tvrzeným sklům, které jsou schopné odolat i poměrně hrubému zacházení. Jeden z nejznámějších výrobců těchto skel je společnost Corning a jejich Gorilla Glass.Screenshot_2015-12-20-21-04-30-132

Po úspěchu na poli mobilních telefonů se tento výrobce pouští do mnohem rozměrnějšího projektu. V novém modelu GT automobilky Ford pro rok 2016, by mělo být čelní sklo tvořeno právě speciálně upravenou odnoží mobilního Gorilla Glass. Jeho největší výhodou je samozřejmě jeho odolnost, a zároveň je o 5 kilogramů lehčí, než běžně používaná přední skla.

youtu.be/68QnLr6LevU

V krátkem demonstračním videu jež natočila společnost Ford, je na normalní a tvrzené sklo vystřelená zmrzlá koule. Běžně používané sklo náraz koule nevydrželo, přičemž sklo Gorilla Glass vydrželo. Sklo se prozatím bude používat pouze u vozů z vyšší cenové kategorie, a však poté co se cena výroby sníži měla by se skla používat i u obyčejných automobilek.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here