Google znepokojuje stále větší dominance Samsungu

3

samsung

Samsung v poslední době zažívá opravdu velmi dobré časy. Pokud by tento růst pokračoval, mohl by se stát dominantní společností na trhu. Na jednu stranu může být Google rád, že takto velký výrobce využívá právě operační systém Android a přináší tak nemalé zisky. Ovšem na druhou stranu si Google není příliš jistý, kam se Samsung bude vyvíjet v budoucnu a má tak oprávněné obavy.

Samsung v minulém roce dosáhl tržního podílu 39,6 procent. Stejně tak se zasloužil o drtivou většinu zařízení s operačním systémem Android, které se na trhu objevily. Google se obává, že Samsung by si v budoucnu mohl začít diktovat podmínky, čímž by ještě více „poškodil“ ostatní výrobce. Pokud by Google podmínkám nevyhověl, mohl by se odtrhnout a jít třeba po stopách Amazonu. Vytvořit si vlastní „ekosystém.“

Podobnému scénáři by měla v budoucnu zabránit Motorola Mobility, kterou Google nedávno koupil. Jenže v tuto chvíli má problém spíše sama se sebou. Od akvizice ještě nedokázala pořádně oslovit zákazníky. Nicméně právě u Motoroly se spekuluje o tajeném zařízení s označením „Phone-X,“ které by mělo oslovit všechny fanoušky Androidu. Nechme se tedy překvapit, jaký bude další vývoj.

Zdroj: theverge

3 KOMENTÁŘE

  1. On by Google měl zapracovat hlavně na dostupnosti svých Nexusů … Na Nexus 7 čekali na některých trzích (včetně ČR) pěkně dlouho. Nexus 4 stále není dostupný na většině trhů (včetně ČR) a Nexus 10 ten neseženete skoro vůbec …

    Takže ono by něco stačilo udělat s tímhle a hned by měl Samsung konkurenci 🙂

  2. Souhlasím s tím, že by se Google měl postarat o dostupnost Nexus zařízení. A taky by mne zajímalo, na co si koupil tu Motorolu, když od ní Nexus zařízení světlo světa nespatřily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here