Google zeštíhluje Motorolu, 20% zaměstanců odejde, produkovat se bude méně typů zařízení

4

I přestože Google mobilní divizi Motoroly kupoval hlavně kvůli patentům, tak samozřejmě nechtěl vlastnit prodělávající firmu. A jelikož hlavně v poslední době nebyla v úplně černých číslech, ale pohybovala se spíše několik málo desítek milionů dolarů v minusu, tak se Google rozhodl jednat.

Do příštího čtvrtletí tak nepřežije 30 celosvětově rozmístěných kanceláří, díky čemuž přijde o práci 4 000 lidí, což dělá přibližně celou pětinu původních zaměstnanců. Sníží se také počet zařízení. Kompletně se například přestane pracovat na nových zástupcích nižší a střední třídy a veškerá pozornost se upne jen na několik málo nejlepších telefonů.

V podstatě tedy Motorola plánuje něco takového, z čím začalo před několika měsíci konkurenční HTC. Zda se jí to podaří trochu lépe, než tchajwanskému gigantu zatím nemůžeme odhadovat. Musíme ale alespoň doufat, že si v průběhu uvědomí, že i Evropa je poměrné zajímavý trh a že by ji možná nebylo špatné trochu více podporovat.

Zdroj: NY Times via talk

4 KOMENTÁŘE

  1. Jako keby zlepšia podporu pre stávajúce zariadenia a viac expandujú do Európy a na iné trhy, tak je to bestseller. Pretože majú za sebou samotný Google, čo je veľký hráč. Stávajúce zariadenia sú na vysokej úrovni a už je to takmer jediný výrobca ktorý ponúka zariadenia s qwerty klávesnicou.

    • Ohledně QWERTY se to jen zdá. Takový Samung má například v USA také spoustu telefonů s QWERTY. Jen do Evropy je prostě nevyváží.

      Nicméné souhlasím, že Motorola by tu mohla zaujmout, telefony umí a poté co se alespoň částečně zbavila (prý hrozného) MotoBluru by určité stála za zvážení.

      • Viem o pár mobiloch od Samsungu s qwerty no ako si povedal všetko je to len pre USA trh, čo je škoda, lebo v Európe neponúka žiadny výrobca schopný mobil s qwerty. S MotoBlurom som nemal žiadne skúsenosti ale čo som videl foto tak to vyzeralo zaujímavo. Len tá žalostná podpora Motoroly, viem veľa ľudí ani nevie čo má za zariadenie je im to skrátka jedno. No Pri Hig-end zariadeniach to až tak jedno nieje, pretože keď si niekto kupuje zariadenie za 500€ tak si o nom aj niečo zistí a myslím si že to je dôvod úpadku aj HTC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here