Google zaplatí miliardu dolarů za výchozí vyhledávač v iOS

0

ga_coo

Paradoxy jsou všude okolo nás, o jednom takovém informoval server TechCrunch s odvoláním na analytiky z Morgan Stanley. Zmíněným paradoxem je, že Google, jako největší konkurent Applu si nemůže dovolit přijít o jeho zákazníky. Právě proto by měl podle zpráv Google zaplatit Applu miliardu dolarů za to, že bude stále výchozím vyhledávačem v jablečných zařízeních.

Apple dostává od Googlu více peněz, než mu vydělají samotní uživatelé iOS. Ze stejných důvodů platí také společnosti Mozilla, která vyvíjí vlastní prohlížeč FireFox. Mozille však platí značně méně, zhruba 400 milionů dolarů.

Podle všeho Google platí Applu za každé zařízení zvlášť, čímž se určí konečná cena. Pokud je to pravda, můžeme zde vidět obrovský růst prodeje jejich produktů. V roce 2009 za možnost být výchozím vyhledávačem zaplatit Google pouhých 82 milionů dolarů, v roce 2014 to však má být jedna miliarda. Podle informací platí Applu za jedno zařízení asi 3,3 dolaru.

Není však úplně jasné, kolik se z této investice Googlu vrátí. Nepochybně to však bude značná suma, neboť podle posledního průzkumu uživatelé iOS „proklikávají“ reklamu častěji. V podstatě každý druhý. Zatímco na Androidu je to zhruba každý třetí.

Zdroj: techcrunchiphonemania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here