Google založil společnost zaměřenou na stárnutí populace a nemoci

0

gene

O tom, že Larry Page je vizionářem, jakým byl ještě nedávno Steve Jobs není příliš pochyb. Dnes však nebudeme tyto dvě významné osobnosti srovnávat – to by postrádalo veškerý smysl i v jiné situaci. Zpráva nebude ani o Androidu, jak se zvykem. Bude o tom, že Google mimo technické inovace investoval také do jiného průmyslu. S trochou nadsázky bychom jej snad mohli nazvat farmaceutickým.

Nově založená společnost nese jméno Calico a podle informací z Googlu se bude zabývat dnes již známým problémem – stárnutím populace a s tím spojenými nemocemi. Možná se najdou tací, kteří budou tvrdit, že se jedná o zcela přirozený vývoj a nejde o žádný problém. Ovšem technologie se zkrátka žene stále kupředu.  A zcela narovinu, kdo z vás by nechtěl žít o trochu déle? Vždy se najde dostatečný důvod.

Larry Page je opravdu přesvědčen, že dokáže změnit miliony životů k lepšímu a prodloužit produktivní část našeho života. Společnost povede Arthur Levinson, tedy předseda představenstva výrobce Apple. Nicméně má také bohaté zkušenosti například s léčbou rakoviny a dalších nemocí. Dříve působil jako šéf biotechnologické firmy Genentech.

Jak přesně chce Calico svého cíle dosáhnout zatím není jasné a budeme si muset počkat na další oficiální informace, nebo se alespoň spokojit se spekulacemi.

zdroj: googlepress via: smartmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here