Google začal skrze Android market prodávat knihy a filmy + nový Android market

3

Google dnes spustil půjčování filmů a prodej knih skrze Andriod market i na telefonech. Bohužel je novinka, jak již to s podobnými službami bývá, dostupná pouze v Americe, takže my si prozatím budeme muset nechat zajít chuť.

Filmy, které si skrze market půjčíte přibližně za $1,99 (36 kč) si budete moci nechat jak streamovat, tak i stáhnout na SD kartu pro pozdější zhlédnutí. Zapomeňte však na stažení a následné překopírování například do počítače, videosoubor totiž bude chráněn blíže nespecifikovanou DRM ochranou. Dalším omezením, které bude vadit již větší skupině uživatelů, je nemožnost sledovat zapůjčené filmy na rootlých telefonech.

U knih funguje klasické stahování na kartu, přičemž nechybí synchronizování záložek a podobných věcí mezi ostatními androidímy zařízeními.

Spolu s výše zmíněnými novinkami přišel i nový Android market. Kromě kompletního redesignu, který se nesl trochu ve stylu Windows Phone 7, přibyly také nové kategorie ‘Editors’ Choice‘ a ‘Staff picks’. V samotném přehledu nově také nalezneme nejlepší nové aplikace zdarma, nejlepší nové placené aplikace a seznam aplikací, které právě frčí. Market by se měl sám aktualizovat všem uživatelům s Androidem 2.2+ v horizontu dvou až tří týdnů.

AKTUALIZACE: Nový market také konečně podporuje více Google účtů a jejich snadné přepínání!

Zdroj: google blog, sa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here