Google uvažuje o akvizici konkurenta v NFC platbách Softcard

0

Americký Google se o placení mobilem pomocí technologii NFC zajímá už od počátku desetiletí, stále však naráží na neochotu bank a zbytečné překážky. S těmi se setkal kupodivu i Apple, kdy jeho platební metoda Apple Pay v USA stále pokrývá jen něco málo přes 1% všech bezhotovostních plateb.

Google wallet

V Evropě se ovšem NFC platbám na rozdíl od zámoří poměrně daří a bezkontaktní platební karty využívá stále větší část zákazníků. Díky rychlosti transakce s nimi zákazníci platí i částky za několik desítek korun a Česko v tomto ohledu není výjimkou. Jednoduché platby mobilním telefonem jsou však stále v nedohlednu a snad situaci posune k lepšímu právě Apple Pay, jež by měl na starý kontinent dorazit v průběhu letošního roku.

apple-pay-vyhody

Právě v Applu vidí Google svou největší konkurenci, která jej dokonce během pár měsíců existence předstihla. Proto se dnes vyrojily spekulace o možné akvizici další konkurence v podobě Softcard. Ta jako jediná přináší NFC platby i pro Windows Phone. Hlavní brzdou jsou však stále operátoři, kteří se za každou cenu chtěli do tohoto nového byznysu dostat se svými speciálními SIM kartami.

isis-payment

Ty už ovšem nejsou potřebné, díky lobby a dohodám se jich ale asi jen tak nezbavíme. Přitom by to vedlo ke zjednodušení a zrychlení celého schvalovacího procesu, který musíte podstoupit při autorizaci platební karty v příslušné mobilní aplikaci. Uvidíme, zda situaci alespoň částečně vyřeší Apple, jeho aura spásného vizionáře už ale asi nefunguje stejně jako dříve u hudby, knih nebo filmů.

 

Zdroj: pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here