Google TV v České republice? Oficiálně zatím ne

1

Google TV logo

Tuzemské zastoupení Googlu se vyjádřilo k našemu dotazu o dostupnosti Google TV v České republice. Podle už dříve známých informací se chytrá televize začne během července prodávat v USA a ve Velké Británii. Následovat by měly další evropské trhy, konkrétně Německo, Nizozemsko a Francie. Česká republika zatím není na pořadu dne a není vyloučeno, že si na Google TV počkáme až několik měsíců.

Nebuďte však zklamaní, protože o možnost používání chytré televize u sebe doma nepřijdete. Podle dostupných informací by neměl být v Česku problém s používáním Google TV zakoupené v Německu, Velké Británii nebo jiné zemi. Jediným omezením tak bude nejspíš nedostupné uživatelské rozhraní v českém jazyce a případné regionální omezení některých aplikací.

Sony NSZ-GS7

Prvním Google TV zařízením, které bude dostupné na evropském trhu, se stane set-top-box Sony NSZ-GS7. Ten stačí připojit k běžnému televizoru a vytvořit z něj chytrou televizi, na které lze prohlížet internetové stránky, sledovat videa z YouTube, hrát hry a dělat mnoho dalších aktivit, které znáte ze svých smartphonů nebo tabletů.

Set-top-box je dodáván spolu se zajímavým dálkovým ovládáním, které má z jedné strany kompletní QWERTY klávesnici a ze strany druhé speciální ovládací tlačítka a dotykový trackpad. Ovladač má také zabudovaný mikrofon umožňující využívat hlasové ovládání. Zařízení Sony NSZ-GS7 je v předprodeji dostupné za asi 4000 Kč.

zdroj: Tiskové centrum Google ČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here