Google TV bude aktualizována na Android 4.2 Jelly Bean

0

Google TV logo

Google TV zůstala ve stínu jiných novinek oznámených na Google I/O 2013. Americký gigant přitom v San Francisku oznámil, že se jeho chytrá televize konečně dočká aktualizace na Android 4.2.2 Jelly Bean.

Google už danou verzi operačního systému pro Google TV vydal, takže je jen na výrobcích, aby ji upravili a odeslali do svých zařízení. Vzhledem k tomu, že systém updatů byl mírně upraven, by aktualizace neměla trvat několik měsíců, jako tomu bylo doposud, ale jen několik týdnů.

Jelly Bean, který nahradí dnes už trochu zastarávající Ice Cream Sandwich, sice přináší zrychlení systému a nové funkce, ale zároveň mu jedna pro někoho významná vlastnost chybí: podpora technologie flash.

Google nezapomněl ani na nejnovější verzi prohlížeče Chrome, která bude součástí chytré televize. Stejně jako na ostatních platformách byl zaveden pravidelný šestitýdenní cyklus aktualizací, takže také uživatelé Google TV si budou moct v budoucnu užívat vždy nejnovější verzi Chromu.

Na Google I/O 2013 sice nebylo představeno žádné nové zařízení na platformě Google TV, podle amerického giganta se však na nový hardware můžeme těšit v průběhu letošního roku. Zda se Google TV chystá rozšířit také do dalších regionů, ale oznámeno nebylo.

zdroj: Android Central

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here