Google testuje kompresi dat pro mobilní Chrome

0

Google Chrome

Opera Mini, Dolphin Mini i další mobilní prohlížeče nabízejí užitečnou technologii pro výraznou úsporu přenášených dat. Internetové stránky jsou přenášeny přes vzdálené servery, kde jsou pomocí speciálního softwaru upraveny a následně odeslány do zařízení. Tato funkce je vzhledem k nepříjemným datovým omezením ze strany operátora a ne zrovna ideálním rychlostem připojení téměř nepostradatelným pomocníkem každého, kdo svůj smartphone častěji využívá k prohlížení internetu.

V Chromu pro Android tato funkce dosud chyběla, nedávno se však objevil náznak, že Google plánuje tuto funkci v budoucnu do svého mobilního prohlížeče přidat. Přesněji řečeno, funkce už se nachází v open source prohlížeči Chromium, takže je dost pravděpodobné  že se dříve či později dostane do mobilního Chromu. Informaci přinesl François Beaufort, tedy stejný člověk, který nedávno odhalil existenci Chromebooku Pixel.

Novinka je v prohlížeči uvedena jako „snížení spotřeby dat načítáním optimalizovaných webových stránek přes proxy servery Googlu“. V základě se tedy jedná o stejný princip, který nabízí například už dříve zmíněná Opera Mini. Obrázky, videa i další prvky na stránce jsou zmenšeny tak, aby byl přenášený objem dat co možná nejnižší. Rychlost načítání stránek by se měla výrazně zvýšit také díky přidání několika dalších technologií, jako jsou multiplexování a komprese záhlaví.

zdroj: tnw

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here