Google skrze Google Play plánuje skenování aplikací na přítomnost malwaru

1

I přes nezanedbatelné snahy Google je Android stále jedním, z hlediska malwaru a adweru, nejnebezpečnějších mobilních operačních systémů. Jedním z důvodů, proč tomu tam je, je v podstatě nekontrolovaná distribuční síť aplikací včele s kompletně otevřeným Google Play.

Naštěstí si Google tento problém zřejmě uvědomuje a snaží se s ním něco dělat. V aktuálně nejnovějším instalačním .apk balíčku Google Play Store se konkrétně podařilo najít stringy naznačující, že některá z příštích verzí přinese možnost oskenování všech na zařízení nainstalovaných aplikací na přítomnost nebezpečného kódu. Kromě toho bude zřejmě implementované také upozornění a případná kompletní blokace potencionálně závadných aplikací.

Podle serveru XDA půjde v podstatě jen o takovou klientskou část již dříve oznámeného bezpečnostního systému Bouncer. Ve své podstatě se tedy pro uživatele nic moc nezmění, jen v případě, že Bouncer nějakou aplikaci odhalí a klient ji již bude mít nainstalovanou, tak jej na to Google Play upozorní.

<string name=”package_malware_title”>App Check</string>
     <string name=”package_malware_consent_text”>”Allow Google to check all apps installed to this device for harmful behavior?
 To learn more, go to Settings > Security.”</string>
     <string name=”package_malware_banner_warning”>Installing this app may harm your device</string>
     <string name=”package_malware_banner_blocked”>Installation has been blocked</string>
     <string name=”package_malware_recommendation_warning”>Google recommends that you do not install this app.</string>
     <string name=”package_malware_recommendation_blocked”>To protect you, Google has blocked the installation of this app.</string>
     <string name=”package_malware_app_name”>App name: “%s”</string>
     <string name=”package_malware_checkbox_label”>I understand that this app may be dangerous.</string>
     <string name=”package_malware_consent_title”>Verify apps?</string>
...

Samozřejmě zatím není jisté, zda k implementaci opravdu dojde. Podobné důkazy totiž již před několika měsíci kolovaly o implementaci PayPalu jako platící metody a nakonec se nic nestalo.

Zdroj: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here