Google si chce patentovat dotykové ovládání na zadní straně smartphonu

0

google patent

Google si u amerického patentového úřadu chce registrovat zajímavou technologii, která by mohla výrazně zjednodušit ovládání dnešních smartphonů a tabletů.

Na zadní straně zařízení by se podle konceptu měla nacházet dotyková plocha, pomocí které by mohl uživatel například posouvat stránky či ovládat hry bez použití dotykového displeje. Zda se však technologie někdy v budoucnu objeví na Nexus zařízeních, zatím nevíme. Stejně jako v případě mnoha dalších patentů totiž může dotykové ovládání na zadní straně displeje skončit jen jako koncept na papíře.

Nutno však podotknout, že Google se svou novinkou rozhodně není úplně první. Už v roce 2006 si něco obdobného patentoval Apple, který plánoval tento typ ovládání využít u svých tabletů. Jak však víme, dosud americký výrobce nevyužil tento koncept u žádné ze svých iPadů.

Až do praxe dovedla celý nápad Motorola, která v minulosti využila dotykové ovládání na zadní straně u svých smartphonů Spice, Charm a Backflip. Jeden z příkladů můžete vidět na následujícím videu:

http://www.youtube.com/watch?v=U_tOM8cMr3s

via ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here