Google se dohodl s Microsoftem na YouTube aplikaci pro Windows Phone

0

google microsoft

Jakkoliv se to ze soudních sporů mezi výrobci chytrých telefonů nemusí zdát, tak na poli mobilního softwaru by se skoro dalo říci, že se ta nejvyhrocenější bitva odehrává mezi Googlem a Microsoftem. Právě tyto dvě společnosti do sebe totiž ryjí vcelku nevybíravými reklamami, zakazují si přístup k mapám a, ať máme něco z poslední doby, si navzájem dělají schválnosti okolo Windows Phone YouTube aplikace.

A právě onen poslední bod se tento týden, stejně jako dříve ten první ohledně map, nejspíše konečně dočkat smířlivého konce. Po dlouhodobé kauze, ve které Google první nechtěl Microsoftu uvolnit API, aby si mohl postavit YouTube aplikaci pro Windows Phone, načež redmondská společnost zareagovala vytvořením vlastní aplikaci postavené na veřejných API, která ale nezobrazovala žádné reklamy (prý ani nemohla, chybělo potřebné API), včera obě společnosti oznámili, že dospěly k dohodě.

Zřejmě se tak všichni uživatelé Windows Phone zařízení brzy dočkají aktualizace YouTube aplikace, která sice přinese reklamy, ale také alespoň prozatímní příslib, že Google aplikaci nezakáže. A to je přeci jen zřejmě to nejrozumnější, co se mohlo stát.

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here