Google: Růst Jelly Beanu pokračuje, objevil se KitKat

0

 

android prosinec

Po měsíci Google opět aktualizoval statistiku podílu jednotlivých verzí Androidu. Minulý měsíc konečně verze Jelly Bean překonaly magickou hranici padesáti procent, ale jejich růst se nezastavil. Od minulého měsíce vzrostl podíl Androidu 4.1, 4.2 a 4.3 z 52,1 % na 54,5 %. Nově zakoupená zařízení jsou totiž nejčastěji vybavena právě jednou z výše uvedených verzí operačního systému a zároveň stále probíhají softwarové aktualizace vydávané výrobci.

Vůbec poprvé se ve statice objevil nejnovější Android 4.4 KitKat, a to s podílem 1,1 %. V současné době jsou KitKatem vybaveny například Nexusy, ale aktualizace už zahajují další výrobci, a tak se Android 4.4 dostává například na HTC One či LG G2. Podíl na postupném rozšiřování nové verze systému mají pochopitelně také alternativní ROM.

Druhé místo si stále drží stařičký Android 2.3 Gingerbread, ale podíl pochopitelně postupně klesá. Minulý měsíc běžela perníčková verze na 26,3 % zařízení, tento měsíc jen na 24,1 %. Třetí nejčastější verzí Androidu je 4.0 Ice Android Sandwich, jehož podíl klesl na 18,6 %. ve statistice najdeme také Android 2.2 FroYo s 1,7% podílem a tabletový Android 3.x Honeycomb, který je na 0,1 % zařízení a je tedy těsně na hranici jedné desetiny, která je nutná pro uvedení v této statistice.

zdroj: Google

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here