Google připravuje druhou generaci prémiového Pixelu

0

Chromebook Pixel byl představen téměř před dvěma lety a svým způsobem splnil svůj cíl. Konečně se podařilo kontroverzní Chrome OS dostat do podvědomí běžného člověka a ač se Pixelů neprodaly ani statisíce, otevřel dveře výrazně levnějším a přístupnějším modelům od OEM partnerů.

Chromebook Pixel 3

Model však již dávno ani z části neodpovídá své ceně, jež se pohybuje okolo 30 tisíc korun. Původně byly všechny spekulace o nástupci vyvráceny a projekt Pixelu byl v médiích uzavřen jako úspěšný, avšak ukončený. Podle posledních zpráv by tomu ale mohlo být opačně.

chromebook-pixel-16-verge-2048_large_verge_medium_landscapePotvrdil to sám Google v rámci konference Team Work 2015, kdy Renee Niemi potvrdila přípravu nové generace modelu z roku 2013. Ten bude primárně cílit na webové vývojáři, nemáme však počítat s lidovou cenou, na kterou jsme zvyklí od ostatních Chromebooků.

Chromebook Pixel 10

Spekulace hovoří o 12,85 palcovém zobrazovači, jež byl použit i u první generace. Novinkou pro změnu bude nový konektor USB typu C. Oficiální odhalení by mohlo přijít brzy a Google s největší pravděpodobností nebude čekat na květnovou konferenci I/O, na které hardwarové novinky představuje jen okrajově.

Zdroj: omgchrome

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here