Google překonal Microsoft a stal se druhou největší technologickou firmou na světě

2

Google logoGoogle dnes poprvé v historii překonal Microsoft a stal se tak druhou největší technologickou společností na světě. V současné době má akciová společnost Google tržní hodnotu 249 miliard dolarů (nárůst o 0,8 %), zatímco Microsoft „jen“ 248,8 miliard dolarů (pokles o 0,6 %). Na první pozici je však stále Apple s tržní hodnotou 632 miliard dolarů, tedy více než obě předchozí společnosti dohromady.

Podle odborníků je docela pravděpodobné, že se Google a Microsoft budou v nejbližší době na druhé a třetí pozici střídat, z dlouhodobého hlediska má však navrch Google.

Google založili Larry Page a Sergej Brin, studenti Stanfordovi univerzity, v roce 1998. V roce 2005 společnost odkoupila startup Android, na jehož základě byl nakonec vytvořen jeden z nejpopulárnějších mobilních operačních systémů. Právě mobilní služby v čele s Androidem jsou v současné době jedním z nejvíce rostoucích oborů, ve kterých Google působí.

zdroj: bw

2 KOMENTÁŘE

  1. Nutno podotknout, že tržní hodnota tj. počet akcií * jejich aktuální hodnota by neměla být přeceňována.

    Celkově jsou tak tvrzení, že se Google stal 2. největší / 2. nejvlivnější / 2. cokoliv krom aktuálně tržně nejdražší postavená tak trochu na vodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here