Google představil novou generaci prémiového Chromebooku Pixel

0

Google se před několika týdny zmínil o existenci druhé generace svého prémiového a referenčního Chromebooku Pixel. Dnes jsme se dočkali nečekaného představení, o kterém jako jeden z prvních informoval americký web The Verge, jež přišel i s první recenzí.

Chromebook_Pixel_Black_Med.0

Nový Chromebook Pixel bude k mání v zámoří ve dvou variantách. Levnější nabídne Intel Core i5, 8 GB operační paměti RAM a 32 GB vnitřní SSD disk. Oproti původní generaci se razantně zlepšila výdrž, jež nyní dosahuje až 12 hodin. Displej zůstal totožný s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2560 x 1700 pixelů.

Chromebook_Pixel_Lightbar.0

Překvapivou novinkou je univerzální USB-C konektor, se kterým přišel před několika dny Apple u Nového MacBooku. Po stránce konektivity nechybí plnohodnotné HDMI, dva USB 3.0 vstupy a čtečka SD karet.

Chromebook_Pixel_TypeC_Med.0

Dražší varianta nabídne Intel Core i7 , 16 GB RAM a 64 GB vnitřní SSD paměti. Cena však povyskočí o 300 amerických dolarů. Zatím chybí jakékoliv informace, zda by Google chystal také verzi s LTE, jak tomu bylo u modelu z roku 2013. V první fázi se bude nový Chromebook Pixel prodávat jen v zámoří a chybí jakékoliv informace o rozšíření dostupnosti. V České republice se ale s největší pravděpodobností opět nedočkáme.

Zdroj: theverge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here