Google podal přihlášku patentu s funkcí radiální nabídky v Androidu

0

Funkce radiální nabídky/gesta není žádnou novinkou. Poprvé byla představena v operačním systému Android ve verzi 3.0 Honeycomb, což přineslo jednodušší ovládání pro uživatele při rychlém zadávání úkolů v prohlížeči. Dále jsme se s podobným konceptem setkali ve vlajkové lodi Galaxy Note 3, která se v ní nachází pod názvem Air Command.

Google - patent - radiální nabídka

Nejnovější zprávy pak hovoří o společnosti Google, která si nechala patentovat právě nový koncept radiální nabídky a to s funkcí sub-menu. Radiální neboli paprskové menu se skládá z kruhového menu, přičemž každý dílek této skládačky znázorňuje provedení nějakého příkazu, který si uživatel vyžádá. Vše je krásně znázorněno na obrázcích výše a níže (po kliknutí se vám obrázek zobrazí ve své plné velikosti).

Google - patent - radiální nabídka

Funkce se ovládá pomocí dvou prstů uživatele, který si palcem nechá otevřít nabídku a druhým prstem vybírá daný příkaz. Ten může rovněž nabízet další podnabídku. Google podal původní přihlášku ve 3. čtvrtletí roku 2012. V nové verzi byla patentová přihláška podána teprve 13. března tohoto roku, takže se neočekává, že bychom se funkce dočkali v nejbližší verzi systému Android. Některé přihlášky bývají odsouhlaseny a přiděleny i za několik let.

Zdroj: Patent Bolt a Talk Android

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here