[Aktualizováno]Google Play má už delší dobu problém s chybou RPC:S-5:AEC-0

3

GPError

Aktualizováno 13.6: Už od včerejších pozdních hodin se objevují zprávy, že Google daný problém vyřešil. Naprostá většina chybou dříve zasažených uživatelů se tak může konečně dostat ke všem svým aplikacím. V případě přetrvávajících problémů se doporučuje restart telefonu nebo smazání dat v aplikaci AndroidFramework.apk.

Pomineme-li nesnáze pramenící z vcelku otevřeného stylu, který Google ve většině svých produktech prosazuje, tak pravděpodobně největším problémem, který aktuálně má, je relativní neschopnost opravovat chyby včas. Z nedávné historie máme hned několik příkladů, třeba PIN kód u Google Play nebo chybějící prosinec v Androidu 4.2. A pomalu se k nim přidává záhadná chyba Google Play s označením RPC:S-5:AEC-0.

Ta totiž, ačkoliv byla nahlášena již 21. března letošního roku, stále není vyřešena a to navzdory tomu, že nejde o žádnou drobnost. Mnohým uživatelům znemožňuje jak nakupování nových aplikací, tak dokonce i přístup k těm, za které již zaplatili nebo jsou dostupné zdarma.

Navíc se zdá, že neexistuje ani alternativní řešení problému. Mnozí uživatelé hlásí, že odstranili účet z telefonu i Google Play, vrátili všechna zařízení do továrního nastávání a pro jistotu ještě smazali všechny možné cache byť jen teoreticky příbuzných aplikací. Nic z toho jim ale nepomohlo a problém u nich přetrvává mnohdy i dlouhé týdny. V jednom případě dokonce snad od konce roku 2011.

Poslední reakce ze strany Google, která se mimochodem datuje na 15. dubna, pak tvrdí, že se o chybě ví a pracuje na permanentním řešení, přičemž bližší informace budou údajně poskytnuty již brzo. Jak ale potvrzují uživatelé a samotná stránka na Support.Google, tak bližší upřesnění stále nepřišlo a chyba se projevuje u nových i již dříve zasažených uživatelů.

Na konec ještě dlužno podotknout, že podobné problémy má čas od času každá firma a rozhodně tak Google není jediný špatný. Na druhou stranu je ale nutné vzít v úvahu, že existuje nemalá část uživatelů, kteří se nemohou dostat k zaplacenému obsahu a Google s tím alespoň navenek vůbec nic nedělá. A to rozhodně není dobře.

Zdroj: Support.Google, Google+ via & obrázek z dotekomanie

3 KOMENTÁŘE

  1. No, čekal jsem, že chyba bude vyřešena aktualizací na verzi 4.3.
    Kulový, chyba trvá dál:-(( A žádné restarty a mazaní dat z frameworku
    nepomáhá. Super služby:-/

  2. Taky jsem to teď ‚dostal‘, jestli to Google opravil, tak ne ve starších verzích Androidů. Moje 4.0.3 z ničeho nic po roce a půl bez problémů teď začala přesně s tímhle. Návody na internetu ale (zatím) pomáhají. Tak snad se to nevrátí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here