Google Play Games – centrální herní služba v podstatě potvrzena

0

gplay_1

O tom, že na Google I/O dojde k představení herního centra pro Android, které nabídne centrální správu achievementů, přátel a s trochou štěstí i alespoň základní infrastrukturou pro hru více hráčů, se spekulovalo už od odhalení prvních náznaků v komunikační aplikaci k Google Glass. Následně byly tyto teorie podpořeny nedávnou pozvánkou na blíže nespecifikované představení v rámci hlavní keynote na Google I/O, které bude souviset s hrami.

Díky bádavým redaktorům serveru androdpolice.com můžeme ale nyní s klidem prohlásit, že se služba určitě blíží a že bude na I/O téměř jistě představena. Její nemalá část se totiž dostala do nejnovější aktualizace Google Play Services, které zajišťují snadnou integraci většiny Google služeb do andoridích aplikací třetích stran.

Hned na první pohled patrnou novinkou, kterou aktualizace Play Services přinesla, je aplikace Play Games. Ta prozatím sice nabízí pouze možnost nastavení Google+ kruhů z kterých vám lidé budou moci posílat herní notifikace a ztlumených her, v budoucnu bude ale nejspíše obsahovat veškerou funkcionalitu herního centra.

A právě onen zbytek funkcí odhaluje celá řada novinek, která se objevila pod povrchem Play Services. Vedle několika prozatím nefunkčních aktivit, které se jednoznačně odkazují k hernímu centru, se také podařilo několik funkcí odhadnout také z nezkompilovaných souborů zdrojového kódu. Nové herní centrum bude tak podle všeho nabízet jak obligátní podporu žebříčků, achievementů a ingame chatu s přáteli, tak i alespoň základní infrastrukturu pro spojování hráčů v multiplayeru a překvapivě taktéž ukládání herních pozic do cloudu.

Samozřejmě je možné, že je celý únik jen omylem někoho z Googlu a služba na nadcházejícím I/O představena nebude. Vzhledem k na začátku článku zmíněné pozvánce a faktu, že alespoň některé části služby už fungují, jsem ale přesvědčen, že herní centrum bude jednou ze součástí nového Androidu 4.3 Jelly Bean.

gplay_3

gplay_2

Zdroj: Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here