Google odtajnil podobu reálného prototypu samo-řízeného auta

0

Na autě, které se bude samo řídit, pracují vývojáři z Google už nějaký ten pátek. Technologičtí nadšenci si mohli všímat během posledních pár měsíců pokroku v tomto směru například skrze videa, přičemž auta v nich, tehdy ještě nevybavena ani předními světly, byla ještě velmi brzkými modely. Po dnešním oznámení se však můžeme podívat na skutečně první prototyp, který je již kompletní.

1

Společnost vyvjíjela zároveň více typů aut, aby mohla testovat různé stránky provozu. Bylo nutno například otestovat dva vozy, přičemž jeden byl zkoušen na funkčnost klasických součástí automobilu jako volant nebo brzdy, zatímco druhý musel projít testem zaměřeným na správné fungování samo-řídícího systému, tedy konkrétně počítačů a senzorů. Po těchto zkouškách již mohl přijít kompletně vybavený prototyp.

Google dále oznámil, že se bude během svátků věnovat testování vozu přímo na svých tratích a že firma doufá v jeho uvedení na trh někdy během roku 2015. Mezitím však řidiči, testující tyto automobily, musí přehlížet hlavní tahák novinky a projíždět se s dočasně manuálním ovládáním.

Můžeme si být jisti, že o této novince ještě mnohé uslšíme. Líbí se Vám? Někteří fanoušci Googlu mají však o ,,chytrém Google autíčku“ jasno. 😀

2

zdroj: http://www.androidauthority.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here