Google Now objeven v chystané betě destopového Chromia

0

chrome

O tom, že se kartičkový asistent Google Now chystá z Androidu do internetového prohlížeče Google Chrome jsme vás informovali již začátkem prosince loňského roku. V té době byly ovšem pouze v opensource verzi Chromu – projektu Chromium nalezeny drobné kousky kódu odkazující se na Google Now, nebylo tedy ani zdaleka možná odhadnout, jak dlouho bude implementace trvat a zda nebude třeba dána k ledu.

Díky poslední betě Chromia se však již obývat nemusíme. Ve speciální záložce chrome://flags, ve které se nastavují experimentální funkce, se totiž objevila možnost zapnutí právě Google Now. Novinku prozatím bohužel nelze ozkoušet, pro její zprovoznění je totiž třeba ručně zadat adresu Google Now serverů, která je prozatím neznámá.

Mimo toho implementace do Chromia také ještě nutně neznamená, že se stejné funkce dočkáme i v klasickém Chromu. Na druhou stranu by Google Now v Chromu dávalo naprostý smysl. Šlo by totiž o další konkurenční výhodu, kterou by mohl Google využít k dalšímu rozšiřování podílu na trhu internetových prohlížečů.

Google Now je virtuální asistent, který na základě hlavně z telefonu sesbíraných dat zobrazuje uživatelům relevantní informace o počasí, délce trasy na právě naplánovanou schůzku, nejbližších hotelech, restauracích a kulturních akcích a mnohém dalším. Je také propojen s vyhledáváním.

Zdroj: chromium, google+ via theVerge

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here