Google+ nová sociální síť šitá Androidu na míru

14

iconia_Google+

Google dnes, po dlouhé době očekávání, konečně představil novou sociální síť – Google+. A nebyla by to služba od Google kdyby nebyla téměř dokonale provázána s naším milovaným Androidem. Bohužel je zatím pouze na pozvánky, kterou jsme nezískali, takže Vám přinášíme pouze výtah z oficiální zprávy na Google Blogu.

Služba bude v základu podobná facebooku, také zde budete sledovat výžblebty přátel, sdílet statusy, nahrávat fotky a bavit se přes chat. Oproti FB by však měla být jednouší a řekl bych i nadýchanější, pomoci by jí v tom mělo pár základních stavebních kamenů.

+Circles

Roztřiďte si své přátele do skupin (okruhů) podle vzájemných vztahů například na spolupracovníky, rodiče, spolužáky a podobně. Sdílejte pak do daných okruhů jen ty statusy a fotografie, které je opravdu zajímají. Vše rychle, intuitivně a dle mého názoru lépe než u Facebook skupin.

+Hangouts & +Hundle

Komunikace pomocí statusů je pomalá, na tom se asi všichni shodneme. Proto Google logicky implementoval i možnost textového chatu (Hundle) a video chatu (Hangouts). Obě služby budou propojeny s kruhy, takže nebude problém komunikovat jenom s těmi lidmi, s kterými chcete, pokud by vám náhodou kruhy nevyhovovali, nevadí, lidi do chatu si budete moci zvolit i ručně.

Možná se ptáte proč jsou služby oddělené, je to z důvodu, že Hangouts bude zprvu dostupný pouze na počítačích, zatímco Hundle neboli textový chat uvidíme i mobilních aplikacích. Vzhledem k podpoře přední kamery v Androidu 2.3 však předpokládáme, že i Hangouts se na Android časem dostane.

+Sparks

Hledáte místo kde rychle najít novinky z oblastí vašeho zájmu, nebo si jen chcete najít lidi s podobnými zájmy? Není nic jednoduššího než si do profilu přidat Spark neboli oblast zájmu. Skrze něj pak jednoduše přijímejte novinky, sdílejte své výtvory a hlavně komunikujte s ostatními lidmi.

Mobilní aplikace

Nebyl by to Google aby své služby dokonale neprovázal s mobilními platformami, a nebyl by to správný patriot, kdyby první nepřišel s aplikací pro Android. Ta bude kromě přístupu k +Circles, chatování přes +Hundle a sledování streamu všech novinek obsahovat i pár zajímavých možností.

Po vzoru Google latitude bude moci zaznamenávat Vaši pozici a při odeslání statusy ji k němu přiložit. Na Androidích zařízeních bude také možnsot automatického nahrávání všech vyfocených fotografií do soukromého alba Google+, odkud budete moc fotky jednoduše zpřístupňovat různým okruhům přátel.

Otázky také visí nad možnou integrací do GTalku a SMS aplikace, v USA popřípadě i do Google Voice.

 

Tím jsme si tak nějak základně shrnuli vše, co zatím víme a nezbývá než se zeptat. Jaký máte názor na Google+ Vy? Vyšumí jeho aura novosti dříve, než bude zrušen systém pozvánek a služba dopadne jako Google Wave nebo se naopak vše povede a Facebook pomalu zemře?

AKTUALIZACE: Pokud chcete Google+ alespoň trochu vyzkoušet nebo alespoň zjistit více informací, navštivte interaktivní flashovou prohlídku na této adrese.

Zdroj: androidcommunity, google blogpost, androidandme

14 KOMENTÁŘE

  1. Musim uznat ze dle videi vypada luxusne. Konecne poradna nahrada za Facebook. Ale nebyl by to google kdyby znova neodstrihnul uzivatele google apps uctu. 🙁

    • Google tuto službu prováže s androidem tak napevno, že pro uživatele androidu to bude lepší než facebook. Upřímně já přesně na tohle čekal. Potřebuji provázanost s ostatními službami, jako picasa, gtalk, gdocs..

  2. Tak dle mě je toto stejný výkřik do tmy jako „zázračný a nadějný“ Wave. Vedle FB s 750k profily toto má promalou šanci na úspěch a může to vypadat sebe líp. Wave byl taky ze začátku jenom pro zvané a jak to dopadlo…

    • No Wave se sice neprosadil, ale jeho technologie bude základem celého G+. Jen více výkřiků jako Wave, vedou k zajímavým věcem! Btw. „Diskuze“ v GDocs, které jsou prostě parádní, taky vychází z Wave…

    • ale je to škoda… Wave som s pár ľuďmi používal (on vlastne ešte stále funguje) a perfektne mi vyhovoval ako taká real-time diskusia s možnosťou attachmentov, eventov, s tým že do vlnky som si pridal len toho s kým to malo byť. Alternatívu som nenašiel a zrejme ňou bude až google+

  3. Já si myslím, že je to zajímavý počin a určitě ho budu rád využívat. Ty kruhy jsou přesně to na co jsem čekal, skupiny na FB, jsou nic moc a když mám okruh starých spolužáků, nových spolužáků, přátel příbuzných…a ne všechny zajímá, to samé. Je to opravdu báječný… a ty videa vypadají skvěle. Jsem za to rád, a určitě to časem budu používat raději než FB.

  4. ja se tesim az nebudou potreba pozvanky ale myslim si ze moc lidi o tom ani nebude vedet a nekomu bude stačit FB a myslim si ze to moc dobre nedopadne ale jinak podle videí super

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here