Google, Nintendo a Pokémon Co. investují do Nianitc

0

Niantic Labs byly vždy velmi podivnou součástí Google. Byla to divize, která stála za „objevujícími“ projekty. V praxi to znamenalo vytvoření dvou aplikací. První z nich byl Field Trip, což je průměrně hodnocená aplikace, jenž Vás upozorní na zajímavá místa, jakmile se k nim přiblížíte.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Druhou z nich je pak velmi populární hra Ingress, ve které bojujete ve fiktivním vojenském konfliktu pomocí zabírání bodů. Abyste nějaký z bodů zabrali pro svou stranu barikády, musíte se k němu přiblížit v reálném světě a nějakou chvíli na místě zůstat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Po začátku restrukturalizace pod společností Alphabet se z Niantic Labs stalo samostatné vývojářské studio, které se dnes dočkalo investice v hodnotě 30 miliónů dolarů. Nejdříve dostane 20 milionů dopředu a později (pokud dosáhne stanovených cílů), tak se dočká i zbylých desíti milionů.

Investice je určena na financování nové mobilní hry z portfolia Pokémon s podtitulem Go, což by měla být hra v augmentové realitě. Hra by měla vyjít v roce 2016 pro Android a iOS.

 Pokemon-Go-1

Zdroje: phonearena, reasonforgaming

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here