Google nebude na chytrých brýlích povolovat aplikace schopné rozpoznat obličej

0

glass

Navzdory nedávnému příslibu brzkého vydání SDK Lambda Labs pro chytré brýle Google Glass, které slibuje, byť jen základní podporu, rozpoznávání tváře, se nakonec alespoň oficiálně aplikací rozpoznávajících známé v davu jen tak nedočkáme.

A poměrně překvapivě tomu tak nebude kvůli technickým problémům, ale spíše zdrženlivosti ze strany Google. Ten, konkrétně tedy přímo Google Glass tým, dnes ráno na svém Google+ účtu oznámil, že v souladu s dlouholetou strategií nepřidávat rozpoznávání obličejů do služeb, které nemohou poskytnout dostatečné zabezpečení, nebude prozatím rozpoznávání do brýlí nejen sám implementovat, ale ani povolovat aplikace, které jej používají skrze nějakou třetí službu – třeba právě Lambda Labs SDK.

Dlužno podotknout, že to ani omylem neznamená, že by si kutilové nemohli aplikaci sami napsat a neoficiálně nainstalovat. Pod Google Glass přeci jen běží plnohodnotný Android, na který lze dostat libovolné .apk, stejně jako na jakýkoliv jiný telefon nebo tablet. Jen se v dohledné době nedočkáme žádných rozšířených realit s rozpoznáváním obličejů skrze oficiální kanály. A to je, alespoň dle mého skromného názoru, jen dobře.

Zdroj: Google Glass via apolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here