Google na setkání s akcionáři: „Motorola bude nadále bojovat sama za sebe“

0

Že Google neplánuje integrovat Motorolu do svých struktur a udělat z ní vlastního dvorního výrobce hardwaru je nám do hlav vtloukáno již od samotného počátku akvizice. I přesto se vždy čas od času vynoří spekulace naznačující, že by alespoň k nějakým změnám dojít mohlo.

Svou vodu do mlýna pak dnes přililo pravidelné setkání špiček Googlu s akcionářemi, na kterém se právě nedávno ukončená akvizice Motoroly probírala. Finanční ředitel Googlu, Patrick Pichette konkrétně uvedl, uvedl, že je Motorola: „úžasným aktivem, které však musí být zrestartováno a musí mu být dány nové priority“.

Dále také na adresu Motoroly a Googlu uvedl: „Berte Google tak, že přejal Motorolu opravdu za vlastní společnost“ a nezapomněl ani zdůraznit, že bude potřeba „přepracovat“ mnoho částí Motoroly.

Okamžitě na to však popřel jakékoliv spekulace o plné integraci Motoroly do Googlu a tedy Motorole jako dvorním výrobci telefonů a tabletů s Androidem. „Z ekonomického a kulturního hlediska je důležité, že Motorola stále zůstane separátní a bude bojovat sama za sebe.“

zdroj: reuters, phandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here