Google: Na hardwaru Nexusu 7 nevyděláme takřka vůbec nic

1

Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností včera představeného tabletu Google Nexus 7 je bezesporu jeho nízká cena. I přes cenové zařazení do nižší střední třídy totiž obsahuje výkonný čtyřjádrový procesor Tegra 3, 7“ IPS displej s rozlišením 1280×720 a 8, respektive 16 GB vnitřní paměti.

Takřka ihned po jeho oficiálním uvedení tak vyvstala otázka, zda může Google na tabletu jako takovém vůbec něco vydělávat. A stejně rychle jak byla položena, tak byla také v rozhovoru Andy Rubina z Googlu a Jonney Shih z ASUSu s redaktory serveru AllThingsD zodpovězena.

A nejen ona, v rozhovoru se oba pánové rozpovídali o procesu vývoje Nexusu 7 a poodhalili také například fakt, že od prvotního návrhu tabletu, přes jeho vývoj až po finální výrobu uplynuly, na vývoj nového hardwaru nezvyklé krátké, čtyři měsíce.

I přesto se povedlo návrhářům hardwaru dostat do tabletu moderní a výkonný hardware a udržet cenu na pouhých $200. Bohužel pro Google při tom utrpěla marže pro výrobce, která musela být snížena na plus mínus $0.

Na druhou stranu nemusíme Google litovat, vše má totiž dobře promyšlené a plánuje stejně jako Amazon vydělávat na obsahu, který bude skrze Nexus 7 a Google Play distribuovat.

Otázkou je, zda se kvůli tomu dostane tablet do zemí, kde Google Play není dostupný v plné míře. Na takových trzích by byl totiž vlastně prodělečný a tak by jeho prodej neměl takřka ekonomický smysl.

Nezapomeňte se podívat také na další novinky z Google I/O 2012, které najdete zde.

Zdroj: allThingsD

 

1 komentář

  1. vzhledem k tomu, že snad všichni Androidáři co znám „nakupují“ obsah za pět prstů, asi z toho Google zlatou žílu nedělá. Applaři mají poněkud méně pokleslou morálku…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here