Google Mapy se na Windows Phone nakonec vrátí

3

Google

Včerejší odstřihnutí mobilního Internet Exploreru a tedy v podstatě všech uživatelů Windows Phone od webové verze mobilních Google Map způsobilo poměrně silnou kontroverzi. Zřejmé také kvůli tomu Google dnes částečně otočit a změnnit své původní odůvodnění.

Oproti včerejšímu odbývacímu „Google Mapy jsou optimalizované jen pro WebKit“, dnes zveřejnil tři odstavce dlouhé odůvodnění, které přesměrování poměrně rozumně vystihuje. Konkrétně se Google odvolává na to, že mapy pravidelně testuje ve všech prohlížečích a testy poslední aktualizace ukázaly, že mobilní IE 9 / 10 má problémy s posouváním a přibližováním.

Díky tomu tým sáhl po krátkodobém řešení v podobě přesměrování na home page, ze které mohou uživatele hledat alespoň blízká místa. Zdůvodnění se dočkalo i to, proč mapy fungují v mobilním firefoxu, který běží na Gecku. V něm údajně mapy sice také nefungovaly ideálně, ale nebylo to tak špatné, aby bylo potřeba sáhnout ke krajnímu řešení.

Kvůli kontinuálnímu vylepšování jak mobilního IE, tak i mobilních map, prý ale přesměrování IE uživatelů dlouho trvat nabude. Již v současné době se totiž pracuje na opravě původního problému, takže již brzy by měly být mapy zas dostupné i na Widnows Phone.

Jakkoliv zní vysvětlení rozumně, tak si nemohu pomoci a podezírám Google z toho, že spíše než o původní záměr, jde o rychlé otočení, aby si nepoškodil pověst. Nicméně ať už je motiv jakýkoliv, tak je hlavně důležité, že se mapy vrátí.

 

Zdroj: theVerge

 

3 KOMENTÁŘE

  1. škoda, že Google asi potřebuje být na WP, protože nic jiného, než nefunkční Google by si MS za nemožnost přemapovat hledací tlačítko nezasloužil (a je to mimochodem hlavní důvod, proč WP opravdu ne)

  2. Já bych v tom zase nehledal zradu, ostatně proč si poškozovat jméno kuli tomu že tam ty mapy prostě NEJEDOU,… 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here