Google Mapy nabízejí vyhledávání spojů veřejné dopravy v Praze

0

google mapy praha mhd 1 google mapy praha mhd 2 google mapy praha mhd 3

Google spustil ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy novou funkci Veřejná doprava v Praze, která je dostupná na Mapách Google.

Při vyhledávání cesty v rámci Prahy tak můžete kromě tras pro auta a pěší zvolit městskou dopravu. Novou funkci jistě neocení jen obyvatelé hlavního města, ale také turisté z cizích zemí, kteří mohou konečně vyhledávat informace o dopravě ve svém vlastním jazyce. Veřejná doprava v Praze je dostupná v prohlížečové verzi služby na maps.google.cz i v oficiální aplikaci Mapy pro Android. Mobilní aplikaci přitom není nutné aktualizovat, nová funkce se objeví automaticky.

Menší nevýhodou je fakt, že služba nabízí pouze informace tramvajích, autobusech a metru, nikoliv vlaku, který se však v poslední době stává nepostradatelnou součástí městské dopravy v hlavním městě. Musíme také zdůraznit, že vyhledávání veřejné dopravy je možné opravdu pouze na území Prahy a nezahrnuje příměstské spoje v rámci Pražské integrované dopravy. Doufejme, že obě tyto funkce do Google Map brzy přibudou.

V České republice už vyhledávání veřejné dopravy funguje také v rámci Brna, Liberce, Ostravy, Pardubic a Plzně. Prodkutový manažer Googlu Florian Goerisch uvedl, že jeho společnost má zájem rozšiřovat tuto službu i do dalších českých měst.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

via navigovat, dpp, tyden

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here