Google Maps 5.7 – vylepšená navigace s podporou MHD a mnoho dalšího

3

V Android marketu se dnes objevila nová verze populárních Google Maps – konkrétně 5.7. Ta kromě klasických oprav chyb a vylepšení výkonu aplikace přinesla i pár poměrné zajímavých novinek.

První z nich je Transit Navigation. Zjednodušeně řečeno se jedná o zařazení MHD a ostatních druhů hromadného cestování do pěší navigace. Pokud tak v aplikaci zatrhnete, že chcete při navigování této možnosti využít, tak Vám sama vyhledá nejbližší zastávku, zjistí, kdy daný spoj pojede a kde budete muset vystoupit. Při samotném přesunu Vám samozřejmě bude ukazovat, kolik zastávek máte ještě před sebou a kde se přibližně na trase nacházíte.

Jediná nevýhoda je, že služba je prozatím spuštěna pouze v přibližně 400 městech, mezi kterými není ani jedno z České Republiky.

Vylepšení se také dočkal našeptávač míst, u výsledků se nyní zobrazují poměrně přehledné ikony ukazující, jestli se jedná o místo z places, oblíbené místo anebo o adresu kontaktu.

Poslední novinkou je možnost prohlížet fotografie přiřazené k daným místům přímo z aplikace.

Zdroj: Google blog

3 KOMENTÁŘE

  1. Nějak jste zapomněli na novou možnost stáhnout si určitou část mapy do přístroje pro pozdější offline použití. Lze to zapnout v Laboratoři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here