Google Loon internet kdekoliv pro všechny

0

Google Project Loon

Google je technologická společnost, která myslí na budoucnost a vydělané peníze z reklamy investuje do dalšího vývoje. Ať do vývoje automatického systému ovládání automobilů, které se před léty zdálo jako science fiction a dnes se blíží již téměř komerčnímu nasazení.

Podobný cíl si dal Google v rámci projektu Loon, ve kterém se bude snažit vytvořit celosvětovou síť poskytující internet i v těch nejodlehlejších krajinách tak, aby jej mohli využít všichni i ti doposud o internetu jen slyšeli. No plán je to opravdu velkolepý, ale na druhou stranu Google má jak finanční zdroje tak i inženýry, kteří jsou schopni takovouto síť vybudovat a následně i spravovat.

Google se v tomto případě rozhodl pro vybudování celé sítě pomocí stratosférických balónů, které ponesou datová komunikační zařízení, jež budou napájeny solární energií. Výhodou použití balónů je jejich dosah, který je mnohonásobně větší než u pozemních stanic a náklady na vybudování celé infrastruktury, které jsou podstatně menší. Inženýři navíc nejsou limitování a mohou rozmístit balóny, jak se jim zlíbí v rámci atmosféry. Pro Vaši informaci balóny budou umístěny ve dvojnásobné výšce, než ve které létají aerolinky (cca 20 km nad zemským povrchem).

Jestli vše půjde podle plánu tak se Google stane prvním nadnárodním poskytovatelem internetu, který bude moci nabídnout téměř kdekoliv.  Momentálně Google zahájil testováni, kdy do atmosféry z Nového Zelandu vypustil cca 30 balonů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here