Google koupil společnost specializovanou na chytré hodinky

0

WIMM-One

Velkým trendem poslední dobou, o kterém se velice hojně diskutuje, jsou rozhodně chytré hodinky – takzvané SmartWatch, které by měli uživatelům výrazně zjednodušit život. Hodinky by kromě času totiž měly zobrazovat i notifikace z Vašich zařízení či obsahovat jednoduché aplikace.

Jedny hodinky na trhu již jsou – nesou název Pebble a ty lze na našem trhu pořídit za cenu okolo 4 tisíc korun. Jedná se ovšem o hodinky s e-ink displejem, což vývojáře velice omezuje při vývoji aplikací. Proto se již delší dobu spekuluje o tom, že své vlastní SmartWatch chystá i Samsung, nebo Apple.

Výjimkou nemá být ani Google, kterému by hodinky perfektně zapadly do portfolia zařízení, které se neustále rozšiřuje. Konkrétně by zařízení mělo spadnout do rodiny Nexus, která je významná tím, že zařízení získávají aktualizace jako první a celé zařízení běží na čistém systému. O hodinkách Google se ovšem dlouho nemluvilo, až do tohoto týdne.

Na internetu se zjevily informace o tom, že společnost Google měla údajně minulý rok zakoupit společnost WIMM, která se pokoušela s chytrými hodinkami přijít na trh. TK tomu, že společnost chytré hodinky chystá, napovídá i fakt, že Google nedávno registroval doménu smartwatch.com, pomocí které by nejspíš měla probíhat distribuce hodinek.

To, jestli se opravdu nějakých chytrých hodinek z dílen Google dočkáme, ukáže jen čas.

 

Zdroj: ph

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here