Google: Jelly Bean a KitKat nadále rostou na úkor Gingerbreadu

0

android podil leden 2014

Google aktualizoval statistiku podílu jednotlivých verzí Androidu a my se tak můžeme podívat, jak ji ovlivnily nedávné Vánoce. Trend posledních několika měsíců se samozřejmě nezměnil. Nadále pokračuje růst Jelly Beanu, který zahrnuje verze 4.1, 4.2 a 4.3, a to z 54,5 % minulý měsíc na 59,1 %. Z jednotlivých subverzí Jelly Beanu vzrostly ty s číselným označením 4.2 a 4.3, naopak subverze 4.1 si nepatrně pohoršila, její podíl ale stále zůstává největší.

Ve statistice už podruhé nalezneme nejnovější Android 4.4 KitKat, jehož podíl vzrostl z 1,1 na 1,4 %. Tímto KitKat předstihl nejstarší verzi ve statisitice, kterou je Android 2.2 Froyo představený v květnu 2010. Druhé místo si ve statistice udržela další stařičká verze, konkrétně Android 2.3 Gingerbread. Jeho podíl klesl z 24,1 na 21,2 %.

Třetí nejpoužívanějším verzí zůstává Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který běží na 16,9 %. Tabletový Android 3.x Honeycomb se udržel na 0,1 % zařízení a je tedy těsně na hranici jedné desetiny, která je nutná pro uvedení v této statistice. Nakonec připomeňme, že zdrojem dat byly návštěvy Google Play Store v sedmidenním období, které skončilo 8. ledna.

zdroj: Google (Android Developer) via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here