Google Glass se k prvním testerům dostanou do měsíce

0

 

Greg_Glass_frames

Po roce od prvního veřejného oznámení už není projekt chytrých brýlí Google Glass žádnou neznámou. Víme nejen, jak budou brýle vypadat a kolik budou alespoň zprvu přibližně stát, ale také jak se budou ovládat a na jakém principu vlastně fungují.

I přesto všechno se k nim ale moc lidí reálně nedostalo. Kromě zaměstnanců Google a několika vývojářů aplikací v rámci nedávného hackhatonu si je na živo mohlo vyzkoušet pouze pár novinářů a dalších, podobně šťastných lidí.

To se ovšem do měsíce změní. Právě nejpozději do poloviny května by měl totiž Google začít s distribucí prvních verzí brýlí mezi ty, kteří byli buďto vybráni v rámci nedávného projektu #IfIHadGlass nebo si brýle přeobjednali již krátce po představení na konferenci Google I/O.

Samozřejmě se nedá počítat s žádným masivním rozšířením, testerů má být podle odhadů pouze 8 000. V obou variantách totiž za brýle lidé museli zaplatit 1500 amerických dolarů, tedy okolo 27 000 korun. Na druhou stranu se konečně dočkáme reálných informací z používání, které budou moci následně přispět k zlepšení a v konečném důsledku tedy i většímu rozšíření brýlí.

A pokud náhodou o brýle máte zájem, ale nejste ani v jedné z výše jmenovaných skupin, tak nezoufejte. Od 15. do 17. května se totiž koná konference Google I/O, kde brýle půjde určitě nějakým způsobem sehnat.

Zdroj: techCrounch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here