Google Glass na Androidím telefonu, už i to je částečně možné

0

Google-Glass-Voice-Commands

Po úspěšném zpřístupnění plnohodnotného Androidu, které odhalilo, že veškerý software v Google Glass jsou klasické androidí aplikace, bylo jasné, že se dříve nebo později objeví projekt, který z chytrých brýlí většinu aplikací vytáhne a upraví je tak, aby běžely na libovolném chytrém telefonu či tabletu s Androidem.

A právě to se v určité míře podařilo github uživateli zhuowei se svým projektem Xenologer, který si za cíl neklade právě nic jiného, než upravit aplikace z firmwaru Google Glass XE5 tak, aby bez pádů fungovaly na normálních androidích zařízeních.

Projekt je prozatím v rané fázi a tak se nedá ani zdaleka říci, že by splňoval svůj cíl. Zatímco základní obrazovka s hledáním a rozpoznáním hlasu funguje na většině zařízení, tak s kamerou a mapamy jsou už výrazně větší problémy a třeba takové Hangouts nespustíte na nejnovějších Androidech kvůli změnám v kódu systému vůbec nikde.

Vzhledem k tomu, jak je jednoduchá instalace, stačí si stáhnout příslušné .apk balíčky, nakopírovat je do zařízení, případně povolit instalace ze zdrojů třetích stran a nainstalovat, tak alespoň vyzkoušení rozhodně doporučuji. Ačkoliv se to samozřejmě ani zdaleka nemůže přiblížit zážitku z reálných brýlí, tak je hlasová aktivace poměrně zajímavá a nejméně na vyblbnutí úplně ideální.

Via: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here