Google Glass byly oficiálně zakázány v 56 tisících kinech po celém světě

1

Chytré brýle Google Glass byly světu představeny už před dvěma lety, stále však vzbuzují plno vášní a rozruchu. Zájemci za ně sice musí zaplatit v přepočtu více než 30 tisíc korun, technologické nadšence a vývojáře však stále přitahují. Koupit si je ovšem mohou jen Američané a Britové, do zbytku světa se údajně dostanou až v průběhu roku 2015.

Google-Glass

Pomalu se na ně ovšem připravují i legislativy jednotlivých států. Po zákazu jejich používání při řízení motorových vozidel se jejich omezení rozšířilo i do kin. Poslední zprávy hovoří o 56 tisících kinech napříč světem a nejsou to jen kina, kterým Google Glass vadí. Jejich zákaz platí například i ve vybraných barech a podnicích.

google-glass-wallpaper-hd

Provozovatelé kinosálů argumentují především ochranou proti pirátství. Všichni uživatelé ale vědí, že natočení celovečerního filmu do chytrých brýlí je prakticky nemožné. Díky nízké výdrži a stále nedořešenému nadměrnému zahřívání není delší nahrávání možné a v neprospěch hraje i omezená paměť. Každopádně díky špatné dostupnosti se tento zákaz dotkne jen několika vyvolených Čechů.

 

Zdroj: phandroid

1 komentář

  1. Záleží, jak ten zákaz přesně zní. Jedna věc je, že není reálně možné natočit brýlemi podstatnou část filmu v rozumné kvalitě – to prostě není důvod.
    Druhá věc je, že zapnutý displej může rušit ostatní diváky. Neviděl jsem Google glass ve tmě, ale i ve dne byl displej vidět a mohl by docela rušit – toto bych bral. Ovšem obojí lze řešit zákazem zapnutí brýlí.
    Pokud by se ukázalo, že displej ostatní lidi neruší, šlo by naopak brýle využít k oživení programu. Něco jako v infra spektru, aby to nerušilo lidi bez brýlí, promítnout nějaké obrazce, ty by brýle detekovaly a třeba majiteli zobrazily nějaké informace, herní kódy apod. Prostě bonusový materiál.
    Zákaz jen zahazuje příležitost 🙁

    P. S. Ve skutečnosti to nevidím moc reálně,nebo ne v nejbližší době. Rozšíření (i díky ceně) je minimální a nevím, jestli by to dal výkon brýlí, výdrž baterie a taky jak by se na to tvářili ostatní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here