Google Developer Konzole nabízí možnost potvrdit, že je aplikace určená i pro tablety

0

devConsole

I přes mnohé snahy Googlu o zlepšení situace je stále jednou z největších nevýhod obzvláště 10‘‘ androidích tabletů nedostatek kvalitních, pro tablety uzpůsobených, aplikací.

Jejich už tak malému počtu navíc nepřispívá ani to, že nejde pro tablety uzpůsobené aplikace na Google Play nikterak filtrovat. Existuje pouze ruční výběr tabletových aplikací, ten jakkoliv je kvalitní, bohužel zahrnuje pouhou stovku aplikací, z nichž nemalou část tvoří hry.

Tristní situace v hledání pro tablety uzpůsobených aplikací se ale naštěstí již brzy dost možná změní k lepšímu. Google totiž nedávno do vývojářské konzole přidal možnost označit aplikaci při publikování jako plnící nedávno vydané designové předpisy pro tabletové androidí aplikace a tedy uzpůsobenou pro pohodlné používání na tabletech. Spolu s tím také pro aplikace, které mají potvrzené splnění designových předpisů pro tablety, umožnil také nahrání zvláštních screenshotů aplikace na 7‘‘ a 10‘‘ tabletu.

Prozatím není jasné, jak nových informací využije Google Play na straně klientů. Dá se však předpokládat, že se brzy objeví nová kategorie všech tabletových aplikací a dost možná i filtrování pro tablety přizpůsobených aplikací při hledání.

Zdroj: androidpolice

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here