Google chce znovu vzkřísit svůj projekt Wallet

0

Google Wallet byl oficiálně odhalen v roce 2011 spolu s Nexusem S, který jako vůbec první přišel s integrací NFC čipu a mnozí si byli téměř jistí, že již brzy bude možné mobily nahradit platební karty. Toho jsme se ale nedočkali dodnes a situaci nezlepšil ani Apple Pay, který stále drží jen pár procent všech plateb kartami.

paywallet

Vývoj je ale nezastavitelný a dříve nebo později se placení mobilu skutečně dočkáme. Segmentu věří i Google, který sice byl na počátku, nepodařilo se mu ale mobilní platby prosadit. Podle posledních zpráv Wall Street Journal však internetový gigant plánuje zcela redefinovat svůj stávající projekt Wallet. Do toho údajně integruje i nedávno odkoupený Softcard, jež si jako jediný rozumí i s Windows Phony.

nfc

Zásadním problémem je ovšem stále konzervativnost amerických uživatelů, jež si bezkontaktní platby stále neoblíbili. V Evropě jsme na tom mnohem lépe a bezkontaktní kartou platí již téměř polovina všech zákazníků. To může být zřejmě základním kamenem úrazu, proč platby mobilem v zámoří pohořely a do Evropy se díky tomu nestihly probít. Více informací se prý dozvíme už v květnu, kdy Google na své I/O představí novou ideu mobilního placení.

 

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here