Google chce ženy naučit kódovat

0

Je věcí známou, že v technických oborech je málo žen. To se nezamlouvá jen feministkám, ale také mužům, kteří, byť si to někteří nepřipouští, jsou rádi ve společnosti chytrých a pěkných žen. Podle posledních statistik však v oboru informačních technologií pracuje jen necelých 30% žen a na samotné tvorbě kódu se podílí ještě menší procento.

Google

Všiml si toho i Google, který právě spustil obrovský projekt s názvem Made with Code. V rámci toho si pro americké střední školy připravil několik desítek technických projektů, do kterých se snaží zapojit co možná nejvíce dívek. Mimo to také věnoval 50 milionů amerických dolarů neziskovým vzdělávacím organizacím Codeacademy, Khan Academy a jiným na propagaci a přilákání ženské části internetu.

Made_w_Code

Mimo to se také snaží zdůraznit, že mezi IT nepatří jen složitá tvorba kódu a algoritmů, nýbrž také grafika a jiné pro ženy zajímavější obory. Bude určitě zajímavé sledovat, zda tato iniciativa internetového giganta sklidí úspěch, nebo pohoří jako nespočet státních projektů, které se o něco podobného pokouší již několik let.

 

Zdroj: googleblog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here