Google Assistant se stane plnohodnotným konkurentem Siri. Vydán bude na konci letošního roku

0

Před několika měsíci se objevili informace, že Google chystá plnohodnotného konkurenta hlasové asistentky Siri od Apple. Server TechCrunch nyní zveřejnil další podrobnosti.

Služba, na které pracuje vývojový tým Android, by se neměla jmenovat Majel, jak se původně předpokládalo, ale jednoduše Google Assistant. Navíc bude okamžitě po oficiálním spuštění k dispozici jako open source, takže ji budou moct ostatní vývojáři integrovat do svých aplikací nebo dokonce vytvořit vlastní hlasové asistenty postavené na službě od Googlu.

Google Assistant nebude jen konkurentem Siri, nabídne totiž mnohem více možností. V budoucnu se očekává také propojení s Android@Home a dalšími velkými projekty. Vývojáři si při vývoji kladou následující cíle:

  • Shromáždit všechny informace a převést je do formátu, aby ji mohl rozumět počítač.
  • Vytvořit personalizovanou vrstvu, to znamená získat více osobních a místních informací o uživateli.
  • Vytvořit mobilní a hlasově ovládané zařízení, které je spíše než na vyhledávání informací zaměřena na dosažení cílů v běžném životě.

Špatnou zprávou je, že s novou službou setkáme až v posledním čtvrtletí letošního roku. Více informací o Google Assistant se dozvíte v našem starším článku.

zdroj: pa, ac, ta

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here