Google a další společnosti možná výrazně potlačí cenzuru

3

cenzura

Máme to štěstí, že žijeme v době a zemi, kdy je cenzura prakticky minimální. Samozřejmě ne vždy tomu tak bylo a i dnes existují země, které cenzuru využívají jako jeden z nástrojů k udržení moci. Nicméně na druhou stranu se čas od času dostane na povrch aféra sledování internetové komunikace apod. Právě těmto věcem chce Google a další výrazné společnosti a sítě jako Facebook, Twitter či Yahoo zabránit.

Pomoci jim k tomu má nové šifrování, které chtějí tyto společnosti nasadit. Eric Schmidt si dokonce myslí, že cenzuru na internetu by mohl Google vymýtit do deseti let. Google, Facebook a Yahoo oznámily kroky, které mají lépe zabezpečit komunikaci svých uživatelů. Reagují tak na různé vládní špionážní programy.

„V důsledku posledních událostí jsme výrazně posílili naše systémy. Můžeme očekávat, že odvětví bude pokračovat ve zdokonalení těchto systémů. Řešením jak zabránit sledování je více šifrovat data,“ uvedl Schmidt a zároveň dodal, že jde o hru na kočku a myš.

Názor, na kolik jsou tvrzení pravdivá a přesvědčivá si udělejte sami. Bude zajímavé sledovat, zda se v budoucnu „provalí“ další kauzy sledování internetové komunikace uživatelů apod. Stejně tak si netroufám říct, jak moc je v zájmu těchto společností vzdorovat vládám.

zdroj: bloomberg

3 KOMENTÁŘE

  1. Autor článku je buď velmi nativní nebo ovčan. Představě , že cenzůra je dnes minimální a Google na nás nebude práskat je v dnešním stavu světa směšná!

  2. Google a spol. to můžou zabezpečit jak chtějí, ale když přijde NSA a řekne Ukaž!, tak ukázat musí ať chtějí nebo ne… Tohle je na uživatelých, šifrovat, šifrovat, šifrovat… Všechno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here