Google a Asus prodaly za poslední měsíc milion kusů Nexusu 7

0

O tom, že Nexus 7 je díky bohaté výbavě, aktuální verzi Androidu a výborné ceně prodejním trhákem, asi nikdo nepochyboval. Až nyní však Asus zveřejnil konkrétnější čísla, podle kterých si tento tablet za poslední měsíc koupil více než milion zákazníků z celého světa.

Ve srovnání s Applem, který za poslední čtvrtletí prodal více než 25 milionů iPadů, jde však stále o velmi malé číslo. Mezi tablety s Androidem však Nexus 7 jen těžko hledá konkurenci. Prodejnost jistě zlepší také několik nových verzí Nexusu 7, které Google tento týden představil.

V tenkém a lehkém těle Nexusu 7 nalezneme sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280×800 pixelů krytý odolným sklem Gorilla Glass, čtyřjádrový procesor Tegra 3 s taktem 1,3 GHz, 1GB RAM a přední kameru pro videohovory. Samozřejmostí je podpora technologií Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Dlouhou výdrž (až 8 hodin přehrávání HD videa) by měla zajistit baterie s kapacitou 4325 mAh. Operačním systémem je nejnovější Android 4.1 Jelly Bean s integrací všech služeb od Googlu.

Graf ceny produktu Google Nexus 7 16GB poskytuje server Heureka.cz

Google Nexus 7 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

zdroj: wsj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here