GameKlip – propojení smartphonu a herního ovladače z PlayStationu 3

9

 

S příchodem supertelefonů, které svou hardwarovou výbavou předčí kdejaký starší počítač, se začal objevovat další problém. Na smartphonu je sice možné spustit hru s dokonalou grafikou, ale její ovládání není na dotykovém displeji zrovna nejpohodlnější a nejpřesnější. Výrobci tak představují nejrůznější gamepady, které však nemile překvapí svou vysokou pořiovací cenou. Levnější řešení, zejména pokud vlastníte herní konzoli PlayStation 3, představil jeden americký výrobce. Speciální držák GameKlip totiž dokáže propojit běžný herní ovladač DualShock 3 s vaším smartphonem.

GameKlip si můžete objednat ve dvou verzích. První v hodnotě 15 dolarů (310 Kč) je určena pro bezdrátové propojení a součástí balení proto nejsou žádné kabely. K propojení přes Bluetooth je však potřeba použít aplikaci Sixaxis Controller, která vyžaduje root telefonu. Druhou možností je kabelové propojení. V sadě za 23 dolarů (475 Kč) tak kromě držáku najdete také USB OTG kabel a krátký miniUSB kabel.

V současné době je GameKlip dostupný pro Samsung Galaxy S III, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Note, Galaxy Nexus a HTC One X. Více informací a možnost objednání najdete na oficiálních stránkách.

via ta

9 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here