Galaxy S8, iPhone 7, Nokia C1, OnePlus 4, Google Pixel: Top 5 nadcházejících smartphonů

0

maxresdefaultTrh se smartphony je v poslední době trochu klidnější, ale už nyní se připravuje na hlavní produkty, které budou představeny v nadcházejících měsících. Podívejte se s námi na pět telefonů, které budou pro zákazníky v blízké budoucnosti nejzajímavější.

iPhone-7-Black-1

iPhone 7

Nelze pochybovat o tom, že iPhone 7 bude pro některé zákazníky tím nejdůležitějším přístrojem z tohoto seznamu, jelikož telefony od Applu jsou prostě kultovní a společnost stále patří mezi lídry na tomto trhu. V poslední době se však zdá, že iPhony trochu upadají a podle některých úniků by mohl být iPhone 7 dokonce i poměrně nudný.

Apple to nejspíš tuší, a tak již snížil své odhady prodejů modelů iPhone 7 v roce 2016. To naznačuje, že iPhone 7 bude následovat vzor nedávných konzervativních iPhonů 6s, které proti předchůdci také neprošly výraznými změnami. Fanoušci jablečných telefonů tak musí doufat, že si společnost připraví nějaké revoluční novinky pro iPhone 8, který bude vydán v roce 2017. Samozřejmě netvrdíme, že iPhone 7 nebude proti předchůdci významně modernizovaný, ale zatím se nezdá, že by měl tento telefon něčím opravdu oslnit.

Hlavní změnou bude odstranění 3,5 mm konektoru, díky čemuž budou k telefonu dodávána bezdrátová sluchátka. Kromě toho Apple použije duální fotoaparát, čímž kalifornská společnost zlepší schopnost telefonu pořizovat fotografie za zhoršených světelných podmínek.

IPhone 7 bude asi nejvýznamnějším smartphonem jehož představení se dočkáme do konce roku 2016 a společnost ho představí již 7. září.

Samsung-Galaxy-S8-Concept-from-Steel-Drake

Galaxy S8

Řada Galaxy S má v posledních pár letech masivní úspěch a nepochybně je již minimálně na stejné úrovni jako konkurenční iPhony. Korejská společnost se totiž nebojí riskovat, a tak jsou tyto telefony inovativnější než přístroje kalifornské konkurenta, v čemž chce Samsung pokračovat představením modelu Galaxy S8 v prvních měsících roku 2017.

Předpokládá se, že model Galaxy S8 by mohl být vyzbrojen displejem se 4K rozlišením, ale to je samozřejmě tak brzo před zahájením poněkud diskutabilní, jelikož se již o spoustě zařízení od společnosti Samsung tradovalo, že přijdou se 4K rozlišením, aniž by se tak nakonec stalo a víme, že má Samsung ve zvyku si nejprve vyzkoušet lepší specifikace na modelech Galaxy Note.

Čínské zdroje však také tvrdí, že telefony Galaxy S8 budou mít duální kameru a virtuální realita by mohla být hlavním rysem této nové generace smartphonu. Zprávy také naznačují, že by mohlo být k dispozici více variant než u předchozí generace Galaxy S7. Vypadá to tak, že bude Samsung možná vyrábět tři různé varianty modelu Galaxy S8 s cílem uspokojit různé typy zákazníků.

Nokia-C1

Nokia C1

Nokia zůstává zakořeněna v našich srdcích díky důležité roli, kterou sehrála na začátcích rozvoje smartphonů a teď se bude finská společnost snažit o návrat na současný trh. Model C1 bude možná posledním pokusem o záchranu této legendární společnosti.

Generální ředidel Nokie Rajeev Suri řekl na Mobile World Congress v Barceloně, že se Nokia snaží o návrat na trh se smartphony po prodeji Lumie společnosti Microsoft.

Předpokládá se, že Nokia C1 bude mít Full HD displej, hlavní fotoaparát s rozlišením osm megapixelů, přední pěti megapixelový fotoaparát, procesor Intel, 2 GB operační paměti a variantu s OS Android i s OS Windows 10. Smartphone by měl být zařízením pro masový trh, takže samozřejmě nebude drahé, a tak by se měla cenovka zastavit na 299 $.

OnePlus3-Smartphone

OnePlus 4

OnePlus je známé svými inovativními a přitom dostupnými zařízeními a zdá se, že OnePlus 4 by mělo v této strategii v roce 2017 pokračovat.

Předpokládá se, že OnePlus 4 bude mít QHD displej, což mu pomůže dohnat telefony Samsung Galaxy. Dále by mohl mít telefon podle některých spekulací zakřivený displej. Model údajně nabídne také 256 GB úložiště, které má být rozšířitelné.

Analytici také tvrdí, že bude tento smartphone následovat obecný trend na trhu a nabídne více barev, více funkcí a větší úpravy, které zákazníka přesvědčí o kvalitě zařízení.

nexus-marlin-mockup

Google Pixel

Nakonec bychom mohli vidět nejnovější smartphony od Google ještě před koncem roku 2016. Nedávné zprávy totiž naznačují, že gigant představí tyto nejnovější telefony 4. října, a že se nebudou jmenovat Nexus, ale Google Pixel.

Řada Pixel přijde dle zpráv s několika modely a aktualizovanou verzí OS Android 7.0 Nougat, který nabídne v těchto telefonech několik exkluzivních funkcí. Je také pravděpodobné, že by mohl Google klást zvláštní důraz na virtuální realitu, protože tyto technologie se stávají stále populárnějšími.

Google doufá, že Pixel by se mohl stát jedním z hlavních aktérů na mobilním trhu, což se Nexusu i přes neuvěřitelné úspěchy Googlu v jiných odvětvích nepodařilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here