Fulton Innovation – bezdrátově dobijte telefon z tabletu

2

Ačkoliv tu s námi technologie bezdrátového indukčního dobíjení je už několik let, tak pomineme-li v experiment s Palm Pre, který Evropu v podstatě minul, tak se do běžného podvědomí začíná s Galaxy S III, Nexusem 4, novými Lumiemi a dalšími dostávat až nyní.

Pro CES 2013 si pro nás nicméně firma Fulton Innovation chystá poměrně zajímavou novinku. Bude demonstrovat možnost bezdrátového dobití chytrého telefonu z tabletu. Samozřejmě, že obě zařízení, hlavně pak tablet, musí být patřičně uzpůsobena, díky čemuž se něčeho podobného jen tak nedočkáme, i tak jde ale o rozhodně zajímavou věc.

Právě rychlá možnost půjčit si trochu šťávy od kamaráda nebo vlastního druhého zařízení by totiž mohla alespoň částečně vyřešit doslova tristní stav výdrže baterie dnešních chytrých zařízení, která mají leckdy problém přežít jediný aktivnější den.

Mimo této technologie plánuje Fulton na CESu představit i další, neméně zajímavé novinky vztahující se k bezdrátovému nabíjení, k vidění by měla být například podložka schopná nabíjet více, i různých, zařízení najednou a tak podobně.

httpv://www.youtube.com/watch?v=u8qxGZWZKh0

Zdroj: engadget

2 KOMENTÁŘE

  1. Na nouzovy dobiti telefonu na jeden telefonat by to pouzitelny bylo ale nikdo nepocitejte s tim ze ten tablet dokaze nabit telefon do plna tak aby zbyla jeste nejaka stava samotnymu tabletu, cekal by jsem ze se timhle zpusobem ztrati vic jak 50% energie. Rozhodne by bylo uzitecnejsi pripojit oba telefony prez microUSB a dodavat energii primo prez kabel nez bezdratove a i tak budou ztraty obrovsky aspon 40%.

  2. Asi tak nejak uz jen z 4000 mAh baterky dobit tu v telefonu o kapacite treba jen 1300 mAh bude na hodne dlouho a s tim vysledkem ze telefon trochu dobiju ale tablet vybiju uplne. Porad je nejlepsi reseni sebou tahat nejakou externi baterku a to treba tu co mam ja XPAL 4001 z toho muzete napajet zaroven i tablet i telefon jen holt po dratu ale aspon s nejakou ucinosti. Toto je jen hezka fikce ktrere se v realite jen tak nedockame a pokud ano bude to jen draha fce na nic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here