Fujitsu ukázalo zajímavý systém na bezdrátový přenos souborů

1

I přesto, že na Google Play naleznete přibližně milion a jednu aplikaci slibující „snadný“ bezdrátový přenos souborů“, tak v případě nutnosti něco menšího z telefonu opravdu přenést, stejně v naprosté většině případů skončíte u nahrání na nějaké cloudové úložiště nebo dokonce prosté poslání daného souboru emailem.

Fujitsu se to ovšem rozhodlo změnit a v krátkém videu představilo způsob, který by už konečně mohl být opravdu příjemný a jednoduchý. Namísto složitého opisování kódů pro spárování totiž využívá kamery telefonu / tabletu. A to navíc ne tak primitivně jako například konkurenční vscreen od Sony, který používá QR kódů, ale poměrně inteligentně za pomoci pro lidské oko neviditelných obrazců.

 

Na pozadí pak technologie využívá klasického přenosu přes WiFi síť. Neviditelný obrazec je tedy využit pouze pro sdílení webové adresy / IP adresy počítače, tedy pro spárování. Nicméně i tak jde o poměrně revoluční technologii, odbourává totiž právě onu uživatelsky nepřívětivou fázi spárování.

Samozřejmě je otázkou, zda vůbec a případně jak spolehlivě bude tato technologie fungovat. Proti ní pak bude bezesporu hrát také fakt, že bude vyžadovat nejen klientskou aplikaci na telefonu / tabletu, ale hlavně také serverovou aplikaci na počítači. I přesto všechno ale věřím, že se tato, nebo podobná, záležitost rozšíří a výrazné zrychlí posílání souborů, tedy alespoň pokud ji nepředběhne NFC.

Zdroj: Fujitsu, pocketnow 

1 komentář

  1. Aha, takže jediná výhoda tohoto oproti AirDroidu je to, že Airdroid používá QR a toho nějaký pochybný neviditelný obrazec…
    navíc aby mi to fungovalo, tak musím mít aplikaci na stroji se kterým se chci spárovat…

    To raději přežiju QR kód, než muset instalovat Wine aby mi fungoval jakýsi pochybný program, který tohle umožní…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here