Flurry: Vývojáři při začínání nových projektů stále upřednostňují iOS před Androidem

0

Ačkoliv je již doba, kdy jsme si stěžovali na nedostatek aplikací či her pro Android dávno za námi, tak se stále občas objeví aplikace, která pro iOS či jinou platformu je a pro Android naopak není. Z těch nejznámějších jmenujme například již opravdu dlouhou dobu portovaný Instagram.

A podle nedávného průzkumu mobilně analytické společnosti Flurry to vypadá, že nejde o žádný ojedinělý a už vůbec ne pouze smyslený jev. Spíše naopak. Z jejich průzkumu provedeného mezi 55 tisíci firmami a 135 tisíci aplikacemi totiž vyplynulo, že podíl vývojářů, kteří si vyberou Android, jako startovní platformu pro svůj nový projekt nejen nepřibývá, ale dokonce i ubývá.

A má to prý svůj důvod, za každý vydělaný 1$ vydělaný na iOS totiž prý aplikace na Androidu přinese pouhých $0.24 a to i přes fakt, že v absolutních číslech je Androidích zařízení podstatně více.

Ačkoliv se nedá jednoznačně, říci jak přesně jsou daná čísla pravdivá, tak vzhledem k tomu, že jejich systém prý využívá kolem 25% všech aktivně stahovaných aplikací z Android marketu a Apple Appstore, asi nebudou úplně scestná. A připustíme-li jejich alespoň částečnou pravdivost, tak se znovu dostaneme k zjištění, že vývoj pro Android prostě není zrovna nejperspektivnější.

Znovu nám ale asi nezbyde nic jiného, než se čas od času pokusit vývojáře trochu podpořit zakoupením nějaké aplikace a doufat, že si Google v Android marketu udělá trochu větší pořádek, čímž přiláká nové vývojářské týmy.

Zdroj: flurry

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here