Flipboard získá integraci Google+ skrze privátní API

0

Aplikace Flipboard, která před několika málo týdny přišla v otevřené beta verzi i na Android slouží k agregaci informací ze sociálních sítí, RSS kanálů a podobných, na první pohled různorodých, zdrojů informací. Stejně jako všechny jí podobné aplikace ale není, kvůli neexistenci veřejného API schopná, získávat informace ze sociální sítě Google+.

Konkrétně v jejím případě ale dojde brzy ke zlepšení. Viceprezident produktového managmentu v Googlu, Bradley Horowitz, na londýnské konferenci LeWeb oznámil, že Google+ pro Flipboard otevře soukromé API, skrze které bude moci aplikace získávat data.

A proč, když už nějaké API postavené bude, tak se neotevře pro všechny vývojáře? I na to nám Google odpověděl a bohužel tak, že si na opravdu dokončené otevřené API možná počkáme poměrné dlouhou dobu.

Why isn’t this API open to all developers? Because Google doesn’t yet have good noise controls and is wanting to make sure they build their social garden stage-by-stage and not be forced later to piss off developers because they need to change their API to protect the user experience here.

Proč zatím není [Google+] API otevřené pro všechny vývojáře? Protože si Google zatím nemyslí, že má vše doděláno a nechce vývojáře štvát s tím, že bude měnit API kvůli ochraně uživatelů.

zdroj: aspin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here