Flexibilní a ohebné displeje přijdou na trh již příští rok

0

V tomto roce představily společnosti LG a Samsung první smartphony se zahnutými displeji. Ať už je to Galaxy Round nebo G Flex, oba modely se prodeje ještě pořádně nedostaly. Příští rok by tomu mohlo být jinak, dokonce i v lepším provedení.

LG-Flexible-display

Kim Yun-hi, profesorka chemie na jihokorejské Gyeongsang National University v Jinju, South Gyeongsang Province, přišla s tvrzením, že by již v příštím roce mohly být dostupné zařízení, které by byly libovolně skladatelné a rozkladatelné. V rozhovoru pro The Korea Herald uvedla, že si dovede v příštích letech představit zařízení Google Glasses a hodinky Samsung Galaxy Gear s plně flexibilními displeji. Na mobilních telefonech by podle ní mělo být možno užít tyto technologie již v příštím roce.

Její myšlenka není neodůvodněná. Ona spolu se skupinou výzkumníků pracují na vývoji organických polymerů, které by měli posunout současné limity v oblasti technologií. Měly by například padnout limitace v oblasti anorganických tenkovrstvých tranzistorů.  Sama prohlásila, že: „Ohebné displeji si nezaslouží jméno proto, že je někdo pouze silou vytvaroval do zakřiveného tvaru.“ (Pozn.: Volně přeloženo.) Nově vyvinuté materiály ze zmíněných organických polymerů by měly mít lepší ohebnost a stabilitu než ty, které jsou užity pro současné displeje. Zároveň by i konečná cena mohla být výrazně nižší, než je tomu u těchto zařízení nyní.

Technologie by byla vlastně modernizovaná verze OLED displejů. O tom, že by se mohlo blížit představení konkrétního produktu s touto technologií, svědčí i fakt, že profesorka hovořila o tom, že ji oslovila společnost, která se vývojem displejů zabývá, s návrhem možné spolupráce.

Ohebné displeje by byly bezesporu v podobě v jaké ji známe jen z renderů, konceptů a našich představ úžasným pokrokem v oblasti mobilních technologií. Jak brzy se potkáme s prvními výrobky ještě nikdo s jistotou neví. Pravda je taková, že Jižní Korea je velmi vyspělý stát a v oblasti elektroniky obecně patří mezi leadery trhu. Pokud by tedy někde mělo takovéto zařízení vzniknout, věřím tomu, že to bude právě zde.

Zdroj: Koreaherald

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here